HMF – Ewidencja serii i daty ważności

Gotowiec
Cena na SymfoniaPlus.pl
Grupa Handlowe
Branża Ogólne
Program Sage Symfonia ERP
Linia Handel
HMF – Ewidencja serii i daty ważności

Moduł do zarządzania informacjami na temat serii produktu oraz jego daty ważności/przydatności do użycia.

Całość  produktu składa się z 2 raportów”

 

1.Procedura umożliwiająca wprowadzanie w/w danych w obrębie dokumentu przyjęcia magazynowego, przygotowane okno dialogowe ułatwia wprowadzanie danych (informacji o dostawie towarów).

 

seria_i_data_waznosci_digit-al

 

2.Zestawienie towarów przeterminowanych wg wybranych na dialogu kryterium. Pozwala na wyszukanie towarów, których termin ważności minie: za Xdni, tyg., m-cy., lat lub po wskazanym dniu.

 

 

Szczegółowy wydruk zawiera:

nazwę towaru | kod towaru | serię | datę ważności | aktualną ilość z danej serii i daty ważności (dostawa) | aktualną wartość

 

Dodakowe rozwiązania zintegrowane z raportem daty i serii ważności:

 

„Wydawanie i rezerwowanie towaru w oparciu o datę”

 

Raport wykonywany automatycznie przy wystawianiu nowego dokumentu sprzedaży. Weryfikowany jest wymiar analityczny towaru z pozycji dokumentu i jego wartość . Jeżeli towar jest oznaczony zgodnie z założeniami raportu analizowany jest typ rezerwacji. Dalsza analiza rezerwacji wykonywana jest tylko wówczas gdy rezerwacja dla danej pozycji oznaczona była jako ilościowa.

Raport usuwa rezerwację ilościową i zakłada rezerwacje ze wskazaniem dostawy zgodnie z datą ważności, która znajduje się w opisie dokumentu (generowany przez raport Data i seria ważności) w przypadku braku występowania daty wykorzystywany jest towar najwcześniej przyjęty na magazyn.