System ERP w branży usługowej

System ERP w branży usługowej

System ERP coraz częściej wdrażają firmy usługowe, ponieważ pomaga on realnie podnieść jakość oferowanych przez siebie usług. Stanowi on narzędzie wykorzystywane nie tylko w sprzedaży, ale pomaga właścicielom firm na wielu płaszczyznach.

 

Do czego przydaje się system ERP w firmach usługowych?

 

Systemy ERP dla firm to wielofunkcyjne narzędzia pomagające w prowadzeniu różnych biznesów w o wiele prostszy i szybszy sposób. Mamy tutaj na myśli nie tylko firmy sprzedażowe, dla których kontrola stanu magazynu oraz dokumentacja sprzedawanych produktów jest bardzo istotna, ponieważ wpływa na rozwój przedsiębiorstwa. Mowa tutaj również o firmach usługowych, które mimo braku fizycznych towarów, coraz częściej decydują się na korzystanie z systemu ERP. Dzieje się tak, ponieważ stanowią one przewagę nad konkurencją, pomagając ulepszać oferowane usługi.

Zastanawiasz się jak to możliwe? Otóż za popularność systemu ERP w główniej mierze odpowiada modułowa budowa naszych rozwiązań. Dzięki temu mamy możliwość dostosować wszystko, do wymagań naszych klientów. Jednocześnie dzięki wspólnej bazie danych umożliwiają bezproblemową współpracę. Wszystko to sprawia, że rozwój Twojej firmy usługowej staje się o wiele szybszy i prostszy, co wpływa na wzrost jakości oferty.

 

Zastosowanie systemu ERP w branży usługowej

 

Wcześniej wspomnieliśmy już, że system ERP posiada budowę modułową. Oznacza to, że wdrażając go do firmy, wybieramy te moduły, które są nam potrzebne. Inny zestaw będzie potrzebny w przedsiębiorstwie usługowym, a inny w sprzedażowym. System ERP jako jeden z najpopularniejszych na rynku oferuje pełen zakres funkcji dzięki enova365.

W branży usługowej najlepszym wyborem będzie z pewnością moduł CRM, który buduje i śledzi relacje z kontrahentami. Przyda się również moduł Zarządzania Projektami służący do planowania i kontroli realizacji konkretnych przedsięwzięć. Z kolei Workflow pozwoli skutecznie organizować i automatyzować pracę wielu osób w ramach procesów firmy. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się także na funkcję Serwis i Wypożyczalnia, która ułatwia rejestrację usług serwisowych i wypożyczania sprzętu.

 

Jakie efekty otrzymasz dzięki wdrożeniu enova Rzeszów?

 

Jak widać branża usługowa może wiele zyskać dzięki wdrożeniu systemu dla firm. Moduły dostępne w enova365 pozwalają na budowę skutecznego systemu ERP szytego na miarę. Efektem tego będzie poprawa jakości oferowanych usług oraz stały rozwój przedsiębiorstwa. Dobrze wybrane i wdrożone systemy pomogą nam w codziennych obowiązkach. Wśród nich wyróżniamy m.in.:

  • odciążenie lub całkowite ograniczenie pomocy osób trzecich w przepływie dokumentów, które, dzięki czemu nie zginą one w trakcie trwania procesów i dotrą w odpowiednie miejsce,
  • pełną dostępność do bazy klientów, na podstawie której możemy monitorować relacje z poszczególnymi kontrahentami, zobaczyć otwarte projekty oraz rozliczenia za wykonane usługi,
  • obsługę lejka sprzedażowego umożliwiającego weryfikację etapów w procesie sprzedażowym każdego z kontrahentów. Pozwoli to usprawnić ów proces i zniwelować tzw. wąskie gardła,
  • stałą kontrolę przedsiębiorstwa.

Powyższe elementy to tylko niewielka część tego, co otrzymasz dzięki wdrożeniu enova365. Poprawi to jakość oferowanych przez Ciebie usług oraz pozwoli sprawnie zarządzać firmą.

 

Rozwiązania informatyczne dla firm

System ERP w Twoim przedsiębiorstwie usługowym to wielofunkcyjne narzędzie, które pomoże Ci sprawniej obsługiwać klientów oraz lepiej zarządzać firmą. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej.