Oprogramowanie ERP – czy firmy szkoleniowe mogą z niego korzystać?

Oprogramowanie ERP – czy firmy szkoleniowe mogą z niego korzystać?

Prowadząc firmę świadcząca usługi szkoleniowe zarówno te mniejsze dedykowane konkretnej niszy, jak i duże np. uczelniane, zapewne nie raz zastanawiałeś się, jak usprawnić jej funkcjonowanie. Najlepszą opcją jest wdrożenie oprogramowania ERP, które niesie ze sobą wiele korzyści dla Twojego biznesu.

 

Czy Twoja firma szkoleniowa potrzebuje oprogramowanie ERP?

Definicję systemu ERP można określić krótko jako porządkowanie i automatyzacja. Niezależnie więc czy prowadzisz małą firmę, czy zarządzasz ogromną uczelnią, dzięki niemu Twoja organizacja zacznie działać o wiele sprawniej. Wszystkie powtarzalne czynności, które wcześniej wykonywałeś manualnie, teraz zautomatyzujesz dzięki oprogramowaniu ERP. Zyskasz więc czas na bardziej kreatywne zadanie, które pozwolą Ci rozwijać Twój biznes.

Pamiętaj również, że najwięcej problemów wywołują błędy ludzkie, gdyż nikt nie jest nieomylny. Już samo zainwestowanie w oprogramowanie dla firm zmniejszy to ryzyko.

 

Praktyczne zalety systemu ERP w firmach szkoleniowych

Im większa firma szkoleniowa, tym bardziej skomplikowana jest jego struktura. Idealnym przykładem jest tutaj uczelnia wyższa, gdzie wszelkie przepisy prawa każdą, nawet tak prozaiczną czynność, jak rozliczanie wynagrodzeń podnoszą do rangi „super trudnych”. Oprogramowanie dla firm skupiające się na aspekcie zarządzania usprawni np. obieg dokumentów oraz zautomatyzuje czynności z nim związane.

Jednym z kluczowych wyzwań branży edukacyjnej jest tworzenie grafików i planowanie zajęć. Ciężko jest to jednak zrobić to tak, by każdy był zadowolony, zwłaszcza gdy większość wykładowców pracuje jednocześnie w kilku placówkach. Dzięki systemowi ERP takie zadania nie będą już stanowiły problemu. Dodatkowo pomoże on wystawianie certyfikatów za przebyte szkolenia, co odbywać się będzie automatycznie.

 

Kto w Twojej firmie szkoleniowej będzie najbardziej zadowolony z wdrożenia systemu ERP?

Myślimy, że nie znajdzie się osoba, która nie ucieszyłaby się z pomocy, jaką uzyska dzięki wdrożeniu systemu ERP. Przeanalizujmy to jednak krok po kroku, byś zyskał pewność, że Twoja decyzja jest słuszna i wpłynie pozytywnie na pracę całej firmy szkoleniowej.

Na początek nasz system ERP doceni dział księgowy. Z nim tworzenie i wymiana cyfrowych dokumentów finansowych będzie obywała się szybko i sprawnie, a rozliczanie wynagrodzeń pracowników stanie się czystą przyjemnością. Dodatkowo, co należy podkreślić, system aktualizuje się automatycznie. Oznacza to, że wszelkie zmiany wprowadzane przez rząd, dotyczące rachunkowości będą zawsze „pod ręką”, a realizowane procesy zgodne z polskim prawem.

Dział HR wręcz pokocha „panele pracownicze”, do których z dowolnego urządzenia dostęp mają wszyscy pracownicy. Pozwala on składać wszelkie wnioski np. urlopowe, bezpośrednio do odpowiednich osób. Daje możliwość sprawdzania stanu swoich danych w systemie, które w razie potrzeby możesz łatwo zmienić. System ERP wpływa więc na szybszą i efektywniejszą pracę całego działu, jednocześnie minimalizując ryzyko występowania błędów.

 

enova365 – oprogramowanie dla Twojej firmy

Jeśli prowadzisz lub zarządzasz firmą szkoleniową i chcesz, aby działa ona jak najsprawniej enova365 jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Nie czekaj więc dłużej i skontaktuj się z nami.