Wystawianie i wysyłanie faktur z pomocą modułu Symfonia Handel

Wystawianie i wysyłanie faktur z pomocą modułu Symfonia Handel

Wystawianie faktur i ich wysyłka zabierają dużo czasu oraz wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Korzystając z nowoczesnego oprogramowania, jakim jest Symfonia Handel, możemy tego uniknąć. Generowanie i przesyłanie e-faktur jest bardzo proste i pozwala zautomatyzować wiele procesów. Symfonia program do fakturowania znajduje się w module Symfonia Handel i dostępny jest w asortymencie DIGIT-AL.

Symfonia Handel – jakie daje możliwości?

Moduł programu Symfonia Handel dedykowany jest dla przedsiębiorców, którzy szukają wygodnego systemu do zarządzania magazynem, obsługi dokumentów handlowych, magazynowych i kasowych, obsługi transakcji gotówkowych i bezgotówkowych w firmie, planowania i prowadzenia określonej polityki sprzedaży, a także szybkiego dostępu do wszystkich potrzebnych informacji.

W dodatku system Symfonia Handel może zostać zintegrowany z innymi modułami Symfonia, współpracować z pakietem MS Office i innymi programami działającymi w środowisku Windows.

Symfonia program do fakturowania – wygodna obsługa dokumentów

Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, program Symfonia Handel pozwala na wystawianie dokumentów sprzedaży i zakupu, w tym faktur VAT, paragonów, rachunków, faktur korygujących, dokumentów walutowych czy też faktur VAT RR.

Wystawianie faktur w programie Symfonia jest bardzo proste i intuicyjne. Już w momencie ich tworzenia można również zdecydować, czy wydrukować wersję papierową czy zapisać faktury w bazie. Wówczas mogą być zawsze pod ręką, kiedy będą potrzebne.

Poza tym Symfonia program do fakturowania umożliwia tworzenie archiwum faktur. Każdy podatnik jest bowiem zobowiązany do przechowania faktur, będących dowodami w rozliczeniach podatkowych przez 5 lat, dlatego konieczne jest tworzenie ich bazy. Archiwum online to wygodna opcja dla przedsiębiorców, zapewniająca oszczędność miejsca, a także pozwalająca zatroszczyć się o środowisko.

Faktury wystawione dla konkretnego klienta mogą zostać od razu wysłane w formie pliku PDF. Sprzedawca wystawia w swoim systemie e-fakturę, która dzięki automatycznej wymianie plików, jest od razu dostarczana do kontrahenta.

Ponadto z e-faktur pobierane są dane, które umożliwiają ich zaksięgowanie albo przesłanie do weryfikacji księgowej.

Inne zalety elektronicznego fakturowania z Symfonią

Ogromną zaletą elektronicznego fakturowania jest niższy koszt generowania i przesyłania faktur. Nie trzeba ich drukować, inwestować w sprzęt czy niezbędne do niego komponenty. Odbiorca także dużo szybciej otrzymuje fakturę, właściwie zaraz po jej wysłaniu przez platformę. Tańsza jest również sama archiwizacja e-faktur – nie potrzeba przestrzeni do gromadzenia aktualnych dokumentów ani utylizacji tych przedawnionych.

Oprogramowanie Symfonia dla firm w sklepie DIGITAL

W sklepie DIGIT-AL Symfoniaplus.pl znajduje się wiele rodzajów oprogramowania Symfonia dla małych, średnich i dużych firm. Oprócz tego oferujemy klientom dodatki i rozbudowy, dopasowane do specyfik prowadzonej działalności. Pomagamy we wdrożeniu rozwiązań informatycznych, gwarantujemy szkolenia, serwis czy opiekę indywidualną. Oferujemy też kompleksowe usługi związane z administrowaniem serwerów i sieci.

Skontaktuj się z nami – porozmawiamy o najlepszym oprogramowaniu dla Twojej firmy.