Biznes online – jaki system ERP wybrać?

Biznes online – jaki system ERP wybrać?

Postanowiłeś założyć własny biznes online, który miał sprawić, że będziesz pracował mniej niż na etacie? Okazało się jednak, że musisz zapomnieć o wolności, a spraw do załatwienia każdego dnia jest znacznie więcej. Lekarstwem na Twoje problemy jest system ERP, który pomoże Ci usprawnić wykonywanie wielu zadań, a zaoszczędzony czas będziesz mógł poświecić na dalszy rozwój.

 

Czym jest system ERP?

Dla osób, które pierwszy raz spotykają się z tym terminem, mamy krótkie wytłumaczenie. System ERP jest to oprogramowanie ułatwiające gromadzenie, porządkowanie i przetwarzanie danych. Zapewnia dostęp do dokumentów oraz innych informacji osobom upoważnionym oraz dba o ich bezpieczne przechowywanie. Oznacza to, że dzięki niemu wiele Twoich zadań, które wcześniej zajmowały dużo czasu, teraz wykonasz w kilka minut.

Jeśli chciałbyś poczytać więcej o systemie ERP oraz poznać jego praktyczne zastosowania sprawdź nasze aktualności.

 

Czy do prowadzenia biznesu online potrzebne mi oprogramowanie ERP?

Wiele osób mylnie uważa, że system ERP jest przeznaczony tylko dla dużych firm, a przecież niezależnie od wielkości założenia przedsiębiorstw są bardzo podobne.

Chcesz zmaksymalizować zyski przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów? Marzy Ci się zarządzanie firmą z dowolnego miejsca, w sposób swobodny i sprawny? Chcesz wiedzieć co dzieje się w Twoim biznesie bez konieczności przesiadywania w siedzibie przedsiębiorstwa?

Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to system ERP jest właśnie dla Ciebie. Każda firma bez względu na wielkość korzysta z wielu, różnych narzędzi. Przenoszenie ręcznie wszystkich tych danych miedzy sobą szybko wprowadzi Cię w nerwicę. Decydując się na oprogramowanie ERP, masz je z głowy!

 

Funkcje systemu ERP dla biznesu online

Decydując się na skorzystanie z systemu ERP, wybieraj narzędzie, które mają budowę modułową. Pozwoli Ci to wybrać te funkcje, z których będziesz realnie korzystał. Jest to dużo korzystniejsza opcja zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i naukę obsługi narzędzia. Modułową strukturę, którą z ręką na sercu możemy Ci polecić, ma enova365.

Wiedząc już, czym są moduły czas zastanowić się, które z nich wybrać dla biznesu online. Na początek najlepiej postawić na funkcjonalność umożliwiającą pracę zdalną. Prowadząc firmę online często poza szefem pracującym z domu również zespół współpracowników jest rozproszony. Moduł ten umożliwi Ci stworzenie wirtualnego środowiska, w którym będziesz mógł kontrolować terminy, czas pracy, urlopy oraz budżet.

Nie zapominajmy również o rachunkowości, która zwłaszcza w obecnych czasach dynamicznie się zmienia. Decydując się na wdrożenie systemu ERP, wszystkie przepisy prawne będziesz miał pod ręką, a sprawy księgowe staną się znacznie łatwiejsze.

 

DIGIT-AL – usługi informatyczne w Rzeszowie

Jeśli jednym z powodów założenia własnego biznesu online była potrzeba większej swobody i wolności to z pewnością wdrożenie systemu ERP Ci w tym pomoże. Oczywiście nie gwarantujemy, że wszystkie Twoje zamierzenia zostaną spełnione w 100%, gdyż oprogramowanie dla firm. Z pewnością jednak prowadzenie firmy online będzie znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze.